Interviu su audiovizualinės kūrybos ir marketingo specialiste Auguste Balašaityte

5 PATARIMAI: KAIP SUDERINTI DARBĄ IR KŪRYBĄ?

Kaip ir kada supratote, kad norite studijuoti ir dirbti šioje srityje?

Dar devintaisiais metais mokykloje supratau, jog noriu kurti bei sieti savo gyvenimą būtent su kūryba. Žinojau, kad vien meno man nepakaks, todėl nusprendžiau rinktis kryptį, susijusią su kūrybiniu verslu. Taip įstojau į kūrybinių industrijų bakalauro studijas bei tapau savo šeimos reklamos studijos „Promo Kit“ dalimi. Dabar negalėčiau įsivaizduoti savęs kitur – tai visiškai mano kelias.

Ką Jums reiškia kūryba?

Kūryba man yra išsilaisvinimas ir šviesa. Tikiu, jog kūryba yra gimininga meilei – pačiai stipriausiai jėgai pasaulyje. Be kūrybos gyvenimas yra ganėtinai tuščias.

Kaip karantino laikotarpis pakoregavo Jūsų dienos ritmą, metų planus?

Karantinas apskritai viską apvertė aukštyn kojom, bet ne vien blogąją prasme. Dabar daug daugiau laiko turiu laisvalaikiui, kūrybai ir naujų idėjų kūrimui. Jei kažko ir teko atsisakyti, suvokiau, jog gyvenimas toks jau yra – kartais tenka atsisakyti vieno, dėl kur kas geresnio. Mes turime visą pasaulio laiką, nieko nenutiks, jei dabar šiek tiek sustosime, galbūt tai kaip tik išeis į gerą. Sustoti ir pažvelgti į savo planus bei idėjas iš kitos perspektyvos gali padėti mums pamatyti kur kas daugiau. Taip pat, karantinas labai pasitarnauja rašant bakalaurinį darbą (juokiasi).

Kas Jums padeda atsipalaiduoti?

Kai visko vyksta labai daug ir jau jaučiu, jog nebegaliu suvaldyti įtampos bei streso, dažniausiai pasileidžiu muziką ir šoku arba einu įsijungti vieną iš Asorti studijos online mankštų. Judesio terapija yra vienas geriausių pasirinkimų, kuomet reikia nurimti, atsipalaiduoti bei iš naujo įsikvėpti. Judesiu paleidi visą įtampą ir taip lieki tik tu bei tavo ramybės kupinos mintys.

Kaip manote, kokios veiklos gali padėti mums atsiskleisti ar net paskatinti kurti?

Gyvenimo patirtys ypač skatina kūrybą, todėl vienas geriausių paskatinimų kurti – gyventi. Kasdienybė ir gyvenimo potyriai įkvėpė visus garsiausius kūrėjus. Žinoma, tai nereiškia leisti laiką lovoje žiūrint serialą. Sakydama gyventi, turiu omeny eiti į pasaulį, patirti, atrasti, lipti iš savo komforto zonos, kad ir kaip tai kartais nuvalkiotai skamba. Taip pat, savęs pažinimas ir gilinimasis į savo kūną labai padeda atrasti ir generuoti naujas idėjas. Pavyzdžiui šokiai ir lėtos mankštos man padėjo išlaisvinti savo mintis bei labiau atsiverti pasauliui. Iš tiesų, dabar supratau, jog daug puikių idėjų gimė būtent judant ir atpalaiduojant savo kūną: tarsi kuomet kūnas laisvas, mintys išsilaisvina taip pat.

5 patarimai: KAIP SUDERINTI DARBĄ IR KŪRYBĄ?

  1. Turėtume suvokti, jog darbas nėra visas žmogaus gyvenimas. Mes turime turėti ir kitos veiklos gyvenime. Pasaulis nesugrius, jei porą valandų per savaitę skirsite tam, kas Jums teikia visokeriopą pasitenkinimą.
  2. Nepamiršti skirti laiko savo kūrybai. Jeigu jau nutinka taip, kad darbas atima begalę laiko, rekomenduoju į savo dienotvarkę įtraukti bent vieną laisvą pusvalandį. Labai svarbu nepamiršti pasilikti laiko mylimai veiklai, kuri Jums padeda atsipalaiduoti, nurimti ir pasikrauti gera energija. Ar tai būtų mankšta ar dienoraščio rašymas – kažkur turime paleisti susikaupusias mintis bei nusistovėjusią energiją.
  3. Pirmiausia atlikite tai, kas teikia Jums mažiausiai pasitenkinimo. Dirbdama kūrybinio verslo srityje išmokau dalinti darbus į „patinka“ ir „nelabai patinka“. Na, taip jau yra, kad savo pareigose turime darbų, kurie turi būti padaryti nors jie ir nėra mėgiami. Todėl mėgstu tokius darbus padaryti pirmiau, o tuomet jau mėgautis kūrybiniais ar man labiau patinkančiais darbais.
  4. Paverskit darbą savo kūryba. Kad ir kokia yra Jūsų profesija, tai vistiek gali būti kūryba tam tikra prasme ar bent jau įkvėpimo šaltinis tai tikrai. Svarbiausia, kad tai teiktų džiaugsmą pačiam žmogui.
  5. Svarbiausias patarimas – Jūsų gyvenimas yra pats didžiausias ir vertingiausias kūrinys. Kurkite jį tokį, kokio visada troškote.

Parašykite savo komentarą